admin November 12, 2016

Jose skutečně naučil Farie, jak “muset mluvit”. Obvykle v každé nové zemi v jeho nepřítomnosti místní trenéři zodpoví otázky novinářů: Clark v Chelsea, Giuseppe Bergomi v Inter a Karanka v Reale. Ale nikdo nebyl tak dobrý v nepřítomnosti trenéra jako Rui Faria.

To bylo jasně viditelné v Manchesteru United a tak známé pro nezapomenutelné tiskové konference. Po odstranění hry z „Burnley“ vzal místo Jose Faria, který se rozhodl vést rozhovor v tradičním „mourinevskom“ stylu, sprchování novinářům šumivých sarkasmem: „Mohu říci pouze jednu věc: Skvělá práce rozhodčích. To je všechno. ”

Postupem času se role Farie také změnila. V Manchester United odešel José z tréninku a sám stráví více času ve své kanceláři, organizuje to a plánuje to. Faria je také zodpovědná za hráče v pronájmu – například Andreas Pereira, který často mluvil s asistentem v Granadě.

Příběh Rui Faria, věčného pomocníka Jose Mourinho Foto: Sky Sports

Pokud je Mourinho hlavním kuchařem v kuchyni, potom role Farie je vždy odlišná. Pak sous-chef a asistent v „přístavu“, „Chelsea“ a „Inter“ se vrchní číšník, urovnat případ a tým odpovědný za řízení, jak to bylo v ‚reálném‘ a nyní v ‚United‘.

Sdílejí ideologii a pohled na hru. Pracovní etika a vytrvalost Faria upozorňuje na něj v každém utkání. Má všechny údaje, aby se stal mentorem a dosáhl úspěchu.

Vladimír Petkovič – sociální pracovník, který se stal fotbalovým trenérem. Zanechal své rodné Sarajevo před třiceti lety a od té doby se dokázal stát domorodcem v zemi hodinek a sýrů. Je tak úspěšný, že zpěvák Dino Merlin dokonce napsal píseň “Moj Je Život Švicarska”.

Petkovič se narodil v roce 1963 v Sarajevu. Jeho rodiče byli učiteli a on sám žil obklopený dávnou historií. Vrelo Bosna, Khadžiči – poznal tyto oblasti srdcem. Velmi brzy rodiče si uvědomili, že v rodině vyrůstá talentovaný záložník.