admin November 12, 2016

Narozen v portugalském Barcelose, Faria, stejně jako Mourinho, nikdy nehrál fotbal na profesionální úrovni. Místo toho pracoval jako učitel tělesné výchovy. Kariéra není to, co říkáte, a jen osudné setkání s Mourinho na semináři v Barceloně sloužilo jako dlouho očekávaný průlom. Mourinho, který je stále neznáma, si téměř okamžitě uvědomil, že v budoucnosti není lepší asistent, když se stal trenérem.

Dva portugalové slíbili, že se navzájem neztratí, a když Mourinho vedl svůj první tým, Unian Leiria, okamžitě zavolal Furiu do funkce manažera fitness a analytika. Obě úkoly byly pro tento účel ideální a od té chvíle bylo jasné, že José a Rui budou dokonale spolupracovat. Bohužel, osobní sympatie nepomáhaly v profesní kvalitě: téměř okamžitě ředitel uvedl, že neviděl potřebu Farie. Bohužel, nebude to takový poslední případ.

Nezastupitelný duet spolupracoval po dobu dvou desetiletí. Společně postavili více než jeden úspěšný tým a nikdo neví všechny tajemství Josého jako jeho asistentka. Mourinho sám připustil, že na celém světě bude schopen reprodukovat pouze jeho styl a metodiku – a to je Faria. Oba trenéři jsou známí z hlediska výbušnosti a obezřetnosti. Vidí fotbal přesně stejným způsobem.

Když byl v roce 2015 požádán, kdo vstoupí do ústředí Chelsea, odpověděl: “Ruy, jak víte, toto je pravá mé metodologie. On, stejně jako nikdo jiný, nerozumí, jak pracuji. ”

Po několika měsících dodal, že jako svého nástupce vidí pouze jednu osobu: “Pokud někdy musím vybrat nástupce, někdo, kdo myslí jako já, vede jako já a vypadá jako já z pohledu charakteru, pak si vyberu jeho asistent Ruya Faria “.