admin November 12, 2016

Za prvé, Francie vyvíjela tlak na Belgii neagresivně, což způsobilo, že přestávky mezi jednotlivými tratěmi se vyskytují mnohem méně často. Za druhé, hráči ostatních linek aktivně pomohli centru: Benjamin Pawar přišel tam, když se linka posunula k boku, Mbappa a Griezmann uzavřeli příjemce ze středu během soupeřova pozičního útoku.

Kromě toho, Francie skospleila hlavní rys “Atletico” – dominance v některých oblastech pole a vytvoření pasti pro soupeře. Tým neutralizoval Eden Azar. Blaise Matuidi byl důležitým hráčem pro vytváření číselné výhody v některých oblastech pole: nebyl omezen postavením a pohyboval se po celé šířce.

V důsledku toho Belgičané jen dvakrát nějak vyrazili ze středu a vydělali ze šesti úspěšných tahů. Jedna ze zásluh trenéra – řešení hlavního problému v turnaji.

Mbappa neporazil branku, ale měl dobrý zápas

Mbappa se potápěl a nedal gól, ale byl dobrý. Francie přerušila stereotypy a BelgiePhoto: FIFA

Kilian nikdy neudělal branku a nevyhrál trest na pomlčce, ale stále hrával na svých nejlepších kvalitách – rychlost a techniku ​​- a prospěch týmu. Pro Belgii se zdálo, že si uvědomuje, jak dobře se o něj postará, a dal svým partnerům šanci.

S průlomy v pokutovém území se kolem něj shromáždily minimálně tři hráči, což znamenalo, že Belgie měla volné zóny, které používal technik z PSG – neporazil se, ale dal svému osamělému stálému partnerovi. Jeden z momentů: nádherná pata přecházela na Giroud (tato šance, stejně jako ostatní pět, se zlomil).

Belgie vytvořila jen velmi málo okamžiků.

Problémy týmu týmu Roberto Martinez byly viditelné po zápase s Brazílií: trenér postavil hru s míčem a bez, elegantně přidělil roli medu Kevinu De Bruyne a Eden Azar, kompetentně integroval Romel Lukaku do pozičního útoku, problémy v druhém: tým kompetentně ovládal protichůdný tlak, ale vytvořil jen velmi málo okamžiků.

Mbappa se potápěl a nedal gól, ale byl dobrý. Francie přerušila stereotypy a BelgiePhoto: FIFA

Vážně, zápas s Brazílií je odrazem, kde Fernandinho vlastní gól a štěstí stávka Kevina De Bruyne rozhodl. Pro Francii se tým také hral chladně v centru, ale nic nevytvořil: Azar přinesl problémy Paulu Pogovi a Benjaminovi Pavaruovi, Kevin De Bruyne vydal strmý průsmyk dopředu, Romelu Lukaku tlačil Samuela Umtitiho. Tým neměl místní Olivier Girud, který se bude obětovat a tristně vytvářet místo v útočné třetině.